BiH – HOLANDIJA DEVIS kup ZENICA 7. – 9.04. 2017.

Pripremio: Zoran Dorsner, saradnik bloga

Zoran Dorsner smucarski aktivist - volonter
Zoran Dorsner
VLATKO,
burno je bllo prvog dana juče 7.aprila uz pravu navijačku atmosferu u zeničkoj dvorani na susretu HOLANDIJA : BIH u DEVIS kupu.

U prvom meču najbolji Holandez Robin HASE (trenutno 48. igrač svijeta) ) pobijedio je našeg drugog igrača Mirzu BAŠIĆA (233. ?) s 3:1
uz hendikep BAŠIĆA koji je predhodnog dana stigao s američkog kontinenta i zbog manje povrede ligamenata.
U drugom meču čvrstom igrom, odličnim kretanjem i brzim tempom Damir DŽUMHUR (76. ranking) pobijedio je odličnog servera DE BAKKERA
(2010. godine na 40. mjestu – danas na cca 330. mjestu svjetske liste) s 3:0 (6:2 6:2 6:2 ?) uz burnu podršku više pet stotina glaedalaca.
Danas se igra dubl u kojem HOLANĐANI imaju visoko rangirane dubl igrače kao što je ROJER (20. ?).
Znači, nakon prvog dana rezultat susreta drugog kola Prve EURO – AFRIČKE grupe je 1:1.
Eventualna pobjeda donosi plasman za play off za SVJETSKU GRUPU ! Ustvari, šanse za pobjedu su podjednake, neizvjesno će biti do kraja.
Pozdrav, ZORAN
fotosi: intervju s M. BAŠIĆEM i R. HASEOM nakon meča; rezultat 6:4 6:2 7:5 – uoči četvrtog seta, BAŠIĆ servira u IV setu u zeničkoj ARENI.