SVJETSKI KUP, VELESLALOM-MUŠKARCI

BANSKO-BUGARSKA 24.02.2019

Nakon jučerašnjeg otkazivanja Super-G takmičenja, danas je na programu bio VELESLALOM.

Staza je bila kompaktna, na visokom tehničkom nivou. Gledaoci širom svijeta vjerovatno ne znaju koliki su trud uložili domaćini takmičenja da bi preko noći uklonili preko 30 cm novog snijega i pripremili dugačku pistu za takmičenje. Srdačne čestitke ljubiteljima skijanja u bugarskom ski-centru BANSKO!

Uz pregledan raspored kapija, takmičenje u veleslalomu je moglo početi.

Prva tri mjesta nakon prve vožnje zauzeli su:

1. Marcel Hirscher (AUT)
  2. Henrik Kristoffersen (NOR)
  3. Alexis Pinturault (FRA)

Za osvajanje Malog Kristalnog Globusa u ovoj disciplini (već je dobio „kristal“ u slalomu), Hirscher-u je bilo dovoljno i drugo mjesto.

U drugom poluvremenu situacija se promjenila.

Napravivši tehničku grešku, Marcel Hirscher je izgubio duel sa Kristoffersen-om.

„Htjeo sam pobjediti po po svaku cijenu, sve sam stavio na jednu kartu. Na kraju sam ipak zadovoljan jer sam već leđima bio na snijegu i umalo da ispadnem iz daljeg takmičenja“-objasnio je Hirscher koji je nakon ovog takmičenja osvojio 19-ti mali kristalni glubus i tako oborio Stenmarkov rekord.

Trenutno vodi u ukupnom plasmanu sa 490 bodova ispred Pinturault-a i 600 bodova ispred Krisoffersen-a.