SVJETSKI KUP, PARALELNI VELESLALOM MUŠKARCI, CHAMONIX 09.02.2020

Na obnovljenoj stazi u Chamonix-u danas je na programu bilo spektakularno takmičenje u paralelnom veleslalomu za muškarce.

Svoju prvu pobjedu u ovoj disciplini i svoj prvi kristalni globus osvojio je Švajcarac LOIC MEILLARD. Njegov protivnik  iz finalne vožnje je bio THOMAS TUMLER,  također takmičar iz Švajcarske.

meillard
THOMAD TUMLER, LOIC MEILLARD i ALEXANDER SCHMID

Nakon samo dvije trke, prva je bila u italijanskom centru Alta Badia, završeno je takmičenje u Paralelnom Veleslalomu.

paralel final

Konačan plasman prvih 20 takmičara:

1.Loic Meillard (SUI)
2. Thomas Tumler (SUI)
3. Alexander Schmid (GER)
4. Tommy Ford (USA)
5. Zan Kranjec (SLO)
6. Thibaut Favrot (FRA)
7. Aleksander Aamodt Kilde (NOR)
8. Simon Maurberger (ITA)
9. Fabio Gstrein (AUT)
10. Henrik Kristoffersen (NOR)
11. Luca de Aliprandini (ITA)
12. Filip Zubcic (CRO)
13. Alexis Pinturault (FRA)
14. Giovanni Borsotti (ITA)
15. Linus Straßer (GER)
16. Erik Read (CAN)
17. Lucas Braathen (NOR)
18. Roland Leitinger (AUT)
19. Kristoffer Jakobsen (SWE)
20. Leif Kristian Nestvold-Haugen (NOR)

SVJETSKI KUP, DAME SUPER-G, GARMISCH 09.02.2020

Drugog dana u Garmisch-u, dame su vozile Super-G.

Pista „KANDAHAR“ je bila zaleđena i teška za vožnju.

09-suter-corinne032
CORINNE SUTER (SUI)

Pri tako nepovoljnim uslovima, najbolje se snašla Corinne Suter (SUI) osvojivši značajnu pobjedu. Austrijanka Nicole Schmidhofer je bila druga(+0,43). Veteranka iz Švajcarske, Vendy Holdener (+0,70) se plasirala na treće mjesto.

Favoritkinje Viktoria Rebensburg (GER) i Sofia Goggia (ITA), vozeći prebrzo i na limitu svojih mogučnosti su doživjele spektakularne padove ali na sreću bez većih posljedica.

Imala sam sreću, iako sam udarila lijevim koljenom u štangu na zaštitnoj mreži, nisam ništa slomila“-rekla je Rebensburg.

Konačan plasman prvih 20 takmičarki:

1.Corinne Suter (SUI) 1:19,46
2.Nicole Schmidhofer (AUT) 1:19,89 +0,43
3. Wendy Holdener (SUI) 1:20,16 +0,70
4. Tiffany Gauthier (FRA) 1:20,17 +0,71
5. Federica Brignone (ITA) 1:20,36 +0,90
6. Stephanie Venier (AUT) 1:20,39 +0,93
7. Michelle Gisin (SUI) 1:20,47 +1,01
8. Romane Miradoli (FRA) 1:20,75 +1,29
9. Petra Vlhova (SVK) 1:20,87 +1,41
10. Marta Bassino (ITA) 1:20,95 +1,49
11. Joana Hählen (SUI) 1:20,99 +1,53
12. Elisabeth Reisinger (AUT) 1:21,06 +1,60
13. Elena Curtoni (ITA) 1:21,14 +1,68
14. Alice Merryweather (USA) 1:21,34 +1,88
15. Lara Gut-Behrami (SUI) 1:21,42 +1,96
16. Francesca Marsaglia (ITA) 1:21,50 +2,04
17. Ester Ledecka (CZE) 1:21,52 +2,06
18. Breezy Johnson (USA) 1:21,73 +2,27
19. Priska Nufer (SUI) 1:21,83 +2,37
20. Ilka Štuhec (SLO) 1:21,92 +2,46