Henrik Kristofferson(NOR) se vratio!

fis-ski

Henrik Kristoffersen se vratio! Nakon što se borio da pronađe pravi osjećaj na posljednjim utrkama, norveški tehnički as odabrao je Noćni slalom u Madonni di Campiglio (ITA) kako bi svijetu pokazao da je i dalje jedan od najboljih skijaša u svijetu!

Kristoffersen je bio očito razočaran nakon što je u prvoj vožnji završio na 12. mjestu, 1,25 s iza vodeceg Sebastiana Foss-Solevaaga (NOR) i pokazao je neke impresivne vještine u drugoj vožnji, popevši se na prvo mjesto pobjedničkog postolja. Kristoffersen je ostvario svoju 18. slalomsku pobjedu, treću na ovoj kultnoj padini, pridruživši se Albertu Tombi na drugoj poziciji svih vremena.

“To mi je vjerojatno najemotivnija pobjeda. U posljednjem razdoblju borio sam se za brzo skijanje i bio sam jako razočaran. Skijanje je moj život. Imam svoju obitelj i skijam, ništa drugo. Tako da je nevjerojatan osjećaj pobijediti u utrci i uspjeti, čak i sa samo jednim dobrim nastupom. ” rekao je Kristoffersen.

Pobjednik prve vožnje uspio je ostati na postolju s dobrom drugom vožnjom uprkos teškim uslovima na stazi. Foss-Solevaag završio je na drugom mjestu (+ 0,33 s) i postigao svoj prvi slalom u prva tri mjesta od 2016. Sveukupno to je treći slalomski podij za Norvežanina, koji je završio u deset najboljih u deset od posljednjih 11 utrka. Talijan

Alex Vinatzer još je jednom dokazao da se može boriti za prva mjesta, zatvorivši domaću trku na trećoj poziciji, na samo stotinku zaostatka za Solevaagom. Talijanski mladić odlazi s drugim postoljem u karijeri, nakon što je treće mjesto zauzeo u Zagrebu početkom januara. Nakon dvije trke Kristoffersen vodi na listi slaloma sa 140 bodova, dok Alexis Pinturault (šesti danas) odlazi kući za Božić kao vodeci u sveukupnom plasmanu.