Vlhova je pobijedila u domaćem veleslalomu u Jasni

fis-ski najnovije vijesti 07 marta 2021
Petra Vlhova imala je možda najslađu pobjedu u sezoni, pobijedivši današnji veleslalom Svjetskog kupa Audi FIS na domaćem snijegu u Jasni (SVK) i smanjivši zaostatak u ukupnom plasmanu ( iza Lare Gut Berhami) Svjetskog kupa na samo 36 bodova.

Vlhova je očito bila emotivna nakon kritične pobjede dok je ležala u snijegu u nevjerici nakon što je osigurala pobjedu.

Sjela je na drugo mjesto nakon prve vožnje, 0,16 sekundi iza Amerikanke Mikaele Shiffrin.

Nakon što je Vlhova u drugoj vožnji izvanredno vozila, morala je samo čekati Shiffrinkine rezultate. Amerikanka je bila brza na vrhu staze, ali izgubila je dragocjeno vrijeme u srednjem dijelu i na kraju završila na trećem mjestu 0,37 sekundi zaostatka. Novozelanđanka Alice Robinson popravila je svoje peto mjesto iz prve vožnje da bi osvojila drugo mjesto 0,16 sekundi iza prve.

Također je danas imala razloga za slavlje Marta Bassino, koja je službeno zaokružila veleslalomski kristalni globus s 510 bodova. Sa samo jednim veleslalomom koji je ostao u sezoni, Tessa Worley ne može uhvatiti Talijanku sa svojih 362 boda.

Vlhova se sada nadmeće u utrci protiv švicarske zvijezde brzine Lare Gut-Behrami za ukupni naslov u alpskim disciplinama Svjetskog kupa.
Gut-Behrami danas je imala iznenađujuće slabu trku, završivši na devetom mjestu i otvorivši vrata Vlhovoj.

Također, u korist Vlhove je i sadržaj programa trke sljedećeg vikenda u Are-u SWE sa dva slaloma, njezina najjača disciplina.