U Vikersundu je zatvorena veoma uspjesna sezona 21/22.

fis-ski

Neposredno poslije odrzanih Zimskih Olimpijskih Igara u Beijingu (Kin), u Vikersundu (NOR) je proslog vikenda odrzano Svjetsko prvenstvo u smucarskim letovima kojim je zatvorena veoma uspjesna sezona 21./22.godine.

Pobijedio je i okrunjen kao najbolji letac na svijetu, norveski skakac/letac, Marius Lindvik koji je u Beijingu takodjer osvojio zlato na 90. metarskoj skakaonici.

Lindvik je prvi Norvežanin koji je osvojio titulu u skijaškim letovima na domaćem terenu u Norveškoj i to je prva pojedinačna medalja na Svjetskom prvenstvu za ovog 23-godišnjaka.

Drugo mjesto osvojio je Slovenac Timi Zajc, dok je Stefan Kraft (AUT) odnio brončanu medalju.

Lindvik je nasljednik Karla Geigera, koji je osvojio naslov u Planici (SLO) 2020. “Znao sam da će to biti teško natjecanje”, rekao je Lindvik nakon pobjede. “Uspio sam ne razmišljati o rezultatu i fokususirati se samo na skok . To je dobro funkcioniralo, oba moja skoka su bila dobra i stvarno sam sretan.”