Zvijezda koja se upravo radja Lucas Braathen NOR

20-godišnji Norvežanin Lucas Braathen (NOR) pobijedio je na današnjoj trci otvaranja Audi FIS Svjetskog kupa za 2020/21 u Soeldenu, skijajući pod savršenim uslovima i vedrim plavim nebom.

Norveški mladić izbacio je Marca Odermatta (SUI) pobijedivsi ga za 0,06 sekundi i omeo ga da ostvari svoju prvu pobjedu u Svjetskom kupu.

Braathen je u prvoj voznji bio peti, drugi put u karijeri takmicio je na padini Rettenbach (prosle godine je završio na 6. mjestu s startnim brojem 40) a sada je svojim lezernim i neustrašivim nacinom voznje postigao prvu pobjedu u Svjetskom kupu nakon ucesca na samo 23 trke.

Drugi je bio Marc Odermatt (SUI), koji je prošle sezone osvojio svoju prvu pobjedu u Svjetskom kupu u super G.

Odermatt je bio najbrži skijaš u drugoj vožnji i uspio se popeti sa sedmog na drugo mjesto.

Švicarski vozac Gino Caviezel (SUI), koji je bio u vodstvu u prvoj vožnji, solidnom drugom vožnjom dovršio je popunjavanje pobjednickog postolja. To je prvo penjanje na postolje Svjetskog kupa za mladog i talentovanog Gino Caviezel!

Dugo očekivani “veterani” završili su tik uz postolje: prvak Söldena Alexis Pinturault iz prosle sezone (FRA) završio je četvrti, osvajac kristalnog globusa u veleslalomu Henrik Kristoffersen (NOR) peti, a Zan Kranjec (SLO) sedmi.