SVJETSKI KUP, SUPER-G MUŠKARCI, HINTERSTODER AUSTRIA 29.02.2020

Alpski skijaši su stigli u mali gradić Hinterstoder – Gornja Austrija. Iz samog centra vodi gondola direktno na skijalište.

Nakon obilnih padavina kiše i snijega, organizator je ipak uz velike napore pripremio super ski-pistu. Šef staze i takmičenja je bio ex šampion Hannes Trinkl.

Danas su muškarci vozili Super-G. Sve je proteklo u znaku austrijskih skijaša.

Pobjedio je Vincent Kriechmayr dok je Matthias Mayer (0,08sek) bio treći.

Između njih se ubacio Švajcarac Mauro Caviezel (0,05sek).

vinc
VINCENT KRIECHMAYR (AUT)

Nastavi čitati “SVJETSKI KUP, SUPER-G MUŠKARCI, HINTERSTODER AUSTRIA 29.02.2020”

ALPSKO SKIJANJE, SVJETSKI KUP, KOMBINACIJA –MUŠKARCI, HINTERSTODER AUSTRIA 28.02.2020

Snijeg, kiša i nadolazeća oluja „Bianca“ su razlozi da je Kombi takmičenje (Super-G i Slalom)  u Hinterstoder Austria otkazano.

Novi program je:

SUBOTA: SUPER-G

NEDELJA: KOMBINACIJA

PONEDELJAK: VELESLALOM

Nastavak takmičenja će naravno zavisiti od vremenskih (ne)prilika?

46-157586333

SVJETSKI KUP, ALPSKA KOMBINACIJA (SUPER-G + SLALOM), CRANS MONTANA (SUI) 23.02.2020

U Švajcarskoj toplo.

Uprkos mekanom  snijegu, staza je bila dobro pripremljena za obe vožnje.

Na programu je bila t.zv. ALPSKA KOMBINACIJA.

Prvo se vozio Super-G, a nakon pauze je uslijedio Slalom.

Po treći put uzastopno u Crans Montani, ubjedljivo je pobjedila Italijanka Federica Brignone.

BRIGNONE Nastavi čitati “SVJETSKI KUP, ALPSKA KOMBINACIJA (SUPER-G + SLALOM), CRANS MONTANA (SUI) 23.02.2020”

SVJETSKI KUP, DRUGI SPUST DAME, CRANS-MONTANA (SUI) 22.02.2020

Nakon, gotovo 3 godine, Lara Gut-Behrami je ponovo zablistala. Danas je pobjedila i drugu trku Spusta u Crans-Montani (SUI).

28-godišnja šampionka je tako demantovala nagađanja i vijesti o njenom prestanku daljeg takmičenja u Svjetskom Kupu.

U ovoj trci Lara je imala samo 2 stotinke sekunde bolje vrijeme od kolegice Corinne Suter (SUI). Izvrsna Corinna već obezbjedila mali kristalni globus u ukupnom plasmanu i tako postala najbolja takmičarka u disciplini Spust u ovoj sezoni.

Treća je bila mlada (23 god), perspektivna Austrijanka-Nina Ortlieb.

drei

Plasman prvih 10 takmičarki: Nastavi čitati “SVJETSKI KUP, DRUGI SPUST DAME, CRANS-MONTANA (SUI) 22.02.2020”

SVJETSKI KUP, VELESLALOM MUŠKARCI, YUZAWA NAEBI JAPAN 22.02.2020

Nakon pauze od četiri godine održalo se prvo takmičenje Svjetskog Kupa-VELESLALOM  na japanskim snježnim padinama (Yuzawa Naebi). Iznenađujuću pobjedu slavio je Filip Zubčić (CRO).

FILIPO
FILIP ZUBČIĆ

27-godišnjak je najbolje iskoristio promjenjlive vremenske uslove na pisti i čak s 12-tog mjesta iz prve vožnje, izbio na sam vrh. Zubčiću je ovo prva pobjeda u karijeri u jednom takmičenju za Svjetski Kup. Nastavi čitati “SVJETSKI KUP, VELESLALOM MUŠKARCI, YUZAWA NAEBI JAPAN 22.02.2020”

SVJETSKI KUP, SPUST DAME, CRANS MONTANA-KANTON WALLIS (SUI) 21.02.2020

Danas su dame vozile SPUST Br.1.

Prvo takmičenje dama za Svjetski Kup u švajcarskom ski centru Crans Montana je prošlo u znaku dvostruke pobjede domaćina.

Veteranka Lara Gut-Behrami je ubjedljivo bila prva.

Druga je bila Corinne Suter takođe iz Švajcarske.

Na pobjedničkom postolju im se pridružila mlada Austrjanka Stephanie Venier kao treća.

podium
DVOSTRUKA POBJEDA!

Sunčano i toplo vrijeme je uticalo na pistu i činilo je sve mekanijom naročito u donjem dijelu.

posipa se sol
Posipanje soli i “dotjerivanje” staze…

Kod svakog prekida vožnje, ekipa uniformisanih skijaša je specijalnim alatima (nešto kao aparat za gašenje požara) posipala sol t.zv. Brezelsalz.

 

Konačni rezultati prvih 20 takmičarki:

1.Lara Gut-Behrami (SUI) 1:27,11 Min.
2. Corinne Suter (SUI) 1:27,91 +0,80
3. Stephanie Venier (AUT) 1:28,03 +0,92
4. Petra Vlhova (SVK) 1:28,19 +1,08
5. Breezy Johnson (USA) 1:28,37 +1,26
6. Nina Ortlieb (AUT) 1:28,43 +1,32
7. Federica Brignone (ITA) 1:28,46 +1,35
. Joana Hählen (SUI) 1:28,46 +1,35
9. Marta Bassino (ITA) 1:28,47 +1,36
10. Elena Curtoni (ITA) 1:28,48 +1,37
11. Ester Ledecka (CZE) 1:28,49 +1,38
12. Ilka Stuhec (SLO) 1:28,58 +1,47
13. Tina Weirather (LIE) 1:28,61 +1,50
14. Romane Miradoli (FRA) 1:28,65 +1,54
15. Nicole Schmidhofer (AUT) 1:28,75 +1,64
16. Nicol Delago (ITA) 1:28,91 +1,80
17. Wendy Holdener (SUI) 1:29,09 +1,98
18. Tamara Tippler (AUT) 1:29,11 +2,00
. Tiffany Gauthier (FRA) 1:29,11 +2,00
20. Priska Nufer (SUI) 1:29,24 +2,13

 

Sutra je na programu SPUST Br.2.